YFU Eesti teeb koostööd mitmete tunnustatud organisatsioonidega, nagu Eesti Noorteühenduste Liit, Vabaühenduste Liit, Sotsiaalsete Ettevõtete Liit, HARNO ja Euroguidance Eesti, Eesti Õpetajate Liit.

YFU Eesti tegevust tunnustavad ka Eesti Vabariigi Haridus- ja Teadusministeerium ning Tallinna Haridusamet. YFU Eestile on omistatud Erasmus+ noortevaldkonna õpirände akrediteering.

Oleme aastal 2024 saanud järgmised tunnustused:

Kvaliteedimärgis, mis näitab tööandja väärtusi: hoolimist oma töötajatest, klientidest ja koostööpartneritest, sõltumata nende erinevustest või eripäradest, ning panustamist parema ühiskonna loomisse. Mitmekesisuse, kaasatuse ja võrdse kohtlemise põhimõtted on YFU väärtustes olulisel kohal.

Kvaliteedimärgis, mis tunnustab vabatahtlike kaasamise head taset ja professionaalsust. Märgi saavad organisatsioonid, mis on osalenud vabatahtliku sõbra arendusprogrammis, on vabatahtlike kaasamise põhjalikult läbi mõelnud ning vabatahtliku tegevuse hea tavaga kooskõlas korraldanud.

Eesti Noorteühenduste Liidu (ENL) poolt esile tõstetud YFU pühendumus vabatahtliku töö ja mitmekesisuse edendamisel: igal hooajal uute vabatahtlike koolitamine, täiendkoolituste pakkumine ja vabatahtlike saatmine rahvusvahelistele juhtimiskoolitustele ning kokkusaamistele.

YFU Eesti panustab õpirände valdkonna arengusse koos oma heade partneritega

Koostöös Euroguidance Eesti, töötukassa EURESe ja Kutsekoja Europassi keskusega oleme välja töötanud Tallinna ja Tartu Ülikoolis pakutava e-kursuse Mitmekultuurilisus, õpi- ja tööränne karjääri kujundamise kontekstis (4 EAP), mis aitab mõtestada inimeste õpirännet, töörändega seotud küsimusi ja multikultuursust laiemalt. Samuti annab kursus teadmisi tööks inimestega, kes soovivad minna õppima või töötama välismaale ning kes on tulnud Eestisse välismaalt ja soovivad karjäärinõustamist. Kursus pälvis hiljuti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuurilt e-kursuse kvaliteedimärgise ja seda rahastab Erasmus+ programmist Euroguidance Eesti 

Koostöös Eesti Õpetajate Liiduga osalesime aastatel 2021-2024 õpirände akadeemilisele tunnustamisele keskendunud projektis ETAR (Empowering Teachers for Automatic Recognition of learning periods abroad ehk Õpetajate võimestamine õpirände automaatsel tunnustamisel). See oli Belgia, Poola ja Eesti Erasmus+ ühisprojekt, mille eesmärk oli aidata koolidel ja õpetajatel paremini arvestada õpilaste õpirännet. ETAR-projekt oli jätkuprojekt 2020-2021 aastatel  ekspertide võrgustiku tehtud tööle “Välismaal sooritatud õppeperioodide tulemuste tunnustamine üldkeskhariduses“, mille eesmärk oli rakendada Euroopa Ülemkogu soovitust automaatse tunnustamise kohta, mille liikmesriigid võtsid vastu 2018. aastal. 

Enamikus ELi riikides vastutavad õpetajad õpilaste välismaal kuni terve õppeaasta jooksul sooritatud õpitulemuste tunnustamise eest. Seetõttu on õpetajate oskuste arendamine õpilaste välismaal viibimise ajal omandatud pädevuste määratlemisel ja hindamisel – mis on üldjoontes kooskõlas riikliku õppekavaga – võtmetähtsusega, et võimaldada ja edendada õpilaste individuaalset õpirändes osalemist gümnaasiumis. Selleks töötas ekspertide võrgustik välja õpetajatele mõeldud koolitusmudeli, mis käsitleb õpilaste pikaajalise individuaalse õpirände käigus omandatud läbivate pädevuste hindamist. Selle koolitusmudeli alusel koolitasime ETAR-projekti käigus õpetajakoolitajaid, et õpetajad saaksid omakorda rakendada automaatse tunnustamise põhimõtteid, väärtustada õpirände pedagoogilist väärtust ja toetada õpilasi, et nad saaksid kasu nendest ainulaadsetest õpikogemustest. 

Projektid

2025. aastal toetavad meie tegevust:

  • Haridus- ja teadusministeerium Noorteühingute aastatoetuse raames
  • Tallinna Haridusamet  Noorteühingu majandamiskulude toetuse raames 
  • Erasmus+ noortevaldkonna õpirände akrediteeringu raames 

2023. aastal saime Vabaühenduste arenguhüpet ettevalmistavas taotlusvoorus rahastuse projektile YFU Eesti ärihüpe. Projekti rahastasKodanikuühiskonna Sihtkapital. Projekti eesmärk oli luua YFU Eesti äriplaan aastateks 2024-2026, et tagada organisatsiooni finantsiline jätkusuutlikkus muutunud majanduskeskkonnas. Projekt kestis 1. aprillist kuni 31. juulini 2023 ja projektis koostasime arengueksperdi abiga äriplaani, et saada tööriist jätkusuutlikkuse suurendamiseks ja parendada organisatsiooni finantsplaneerimist. Projekti lõpuks valmis meil teenuse ja ärimudeli kirjeldus, konkurentsianalüüs, sh eristumine teistest. Samuti kaardistasime ning kirjeldasime turunduse ja müügiga seonduva (sh peamised turundus- ja müügikanalid), väärtuspakkumised ja sõnumid klientidele. Uuendatud sai riskianalüüs (sh SWOT analüüs) ning finantsplaan. Projekti kogusumma oli 4000 eurot.

HTM-logo