yfu@yfu.ee
yfu@yfu.ee
KANADA
Kanada puhul teeb YFU Eesti koostööd organisatsioonidega YFU Kanada ja AEI-ga. YFU Eesti on saatev organisatsioon ning YFU Kanada või AEI vastuvõttev. AEI poolt pakutava vahetusprogrammi ülesehitus on väga sarnane YFU Eesti omale, mis teeb koostöö lihtsaks ning ladusaks. Küll on aga programmide ülesehituses mõningad erinevused, millest räägime pikemalt lepinguvestlusel.
Kanada on tuntud oma suurepärase looduse, ulatuslike metsade ja järvedega, samuti multikultuurse ja sõbraliku ühiskonna poolest. Pealinn Ottawa ja suurlinnad, nagu Toronto ja Vancouver, on mitmekesised ja kaasaegsed, pakkudes vahetusõpilastele turvalist ja avatud keskkonda. Kanada peremudel on tavaliselt mitmekesine ja liberaalne, kus väärtustatakse laste iseseisvust ning vaba suhtlemist. Pered veedavad sageli aega looduses, matkates, suusatades või tegeledes muude välitegevustega. Koolisüsteem on mitmekülgne ja toetav, pakkudes vahetusõpilastele erinevaid võimalusi nii akadeemiliste kui ka praktiliste oskuste arendamiseks. Kanadalased on üldiselt väga külalislahked ja avatud, pakkudes vahetusõpilastele head keskkonda kohanemiseks. Kanada mitmekultuuriline ühiskond võimaldab kogeda erinevaid kultuuritraditsioone ja kööke, samuti nautida suurepäraseid rahvusparke ja loodusimesid.
Eeldused õpilasele
- Vanus – õpilase sünnikuupäev peab jääma vahemikku 31.12.2007-02.09.2011 (suvistel programmidel) ja 01.01.2008-01.01.2011 (talvistel programmidel).
- Keeleoskus – inglise keele oskus. Õpilane peab sooritama ELTiS keeletesti (viiakse läbi YFU poolt).
- Hinded – hinded peavad olema keskpärased kuni suurepärased. Õpilaste puhul, kelle õppimistulemused on alla selle, on vajalik eelnev läbirääkimine vastuvõtva riigiga. Vahetusaastal tuleb koolis käimisse ning õppetöösse tõsiselt suhtuda.
- Tervis –õpilasel peab olema hea füüsiline ning vaimne tervis. Eelnevate tõsisemate probleemide ning haiguslike seisundite puhul (ka kroonilised ning kestvad terviseprobleemid) on vajalik enne õpilase kinnitamist vastuvõtvalt YFUlt luba küsida. Sama kehtib eelnevate või kestvate vaimse tervise probleemide puhul.
- Toitumine – toitumispiirangute puhul (taimetoitlus, laktoositalumatus jne) on vajalik vastuvõtvalt YFUlt enne õpilase kinnitamist luba küsida. Sama kehtib eelnevate või kestvate toitumishäirete (anoreksia, bulliimia jne) puhul.
- Allergiad – rohkete allergiatega õpilasi on keeruline paigutada ning on vajalik eelnev läbirääkimine.
- Ei võeta vastu – õpilasi, kes suitsetavad ja/või tarbivad alkoholi; õpilasi, kes ei ole vaktsineeritud riikliku immuniseerimiskavale vastavalt. Koolide poolt nõutavatest vaktsiinidest räägime täpsemalt lepinguvestlusel. Samuti on kohustuslik COVID-19 vaktsiin.
PAKUTAVAD PROGRAMMID
Aastane programm suvest 26.08.2025-27.06.2026
Semestriprogramm suvest 26.08.2025-31.01.2026
Trimestriprogramm suvest 26.08.2025-22.11.2025
Semestriprogramm talvest 29.01.2026-27.06.2026
Trimestriprogramm talvest 29.01.2026-25.04.2026
Viimane aeg taotlusdokumentide esitamiseks suvistel programmidel – 01.04.2025, talvistel programmidel – 22.09.2025
Viimane aeg lepingu sõlmimiseks suvistel programmidel – 15.04.2025, talvistel programmidel – 05.10.2025
Koha tagab vaid sõlmitud leping. Kuna kohtade arv on piiratud, tuleb alustada taotlusprotsessiga võimalikult vara. Viimasel hetkel kandideerides ei pruugi enam vabu kohti olla!
Osalustasu – aastane programm 21 300 EUR / semester 19 170 EUR
- Kodulehel välja toodud osalustasu kindlustab vaid sõlmitud leping. YFU Eestil on õigus vastavalt vajadusele hinda tõsta, aga see ei mõjuta juba eelnevalt allkirjastatud lepinguid.
- Osalustasu ei pea maksma täissummas lepingu sõlmimisel. Osalustasu maksed jaotatakse kliendi poolt koostatud graafiku alusel üle kuude.
- Osalustasu katab edasi-tagasi lennupiletid, kindlustuse ning ettevalmistuse ja tugiteenused Eestis ning sihtriigis. Täpsema ülevaate sellest, mida osalustasu sisaldab, saad klikkides SIIA.
Lisakulud: (summad, mida programmitasu ei kata; jälgi valuutat!)
- Viisatasud
- Vaktsiinitasud (Kanada puhul on õpilasel kohustuslik teha lisanduvalt nii meningiidi kui HIB vaktsiin. HIB vaktsiini ei ole võimalik Eestis teha, seega tehakse see Kanadas)
- Taskuraha
- Võimalikud kooli lisatasud (õpikud; võimalikud kooli lisatasud; valikulised kooli poolt pakutavad lisategevused)
- Transport kooli vahetusaasta vältel
- Vastuvõtva organisatsiooni korraldatud väljasõidud aasta vältel
Programmilised üritused:
- Eelorientatsioon (toimub Eestis)
- Aasta alguse kohtumine (korraldatakse vastuvõtva riigi poolt)
- Piirkonnapõhine kohtumine (korraldatakse vastuvõtva riigi poolt)
- Järelorientatsioon (toimub Eestis)