TÜRGI
Eeldused õpilasele
Vanus – õpilase sünnikuupäev peab jääma vahemikku 29.04.2008-29.08.2010.
Keeleoskus – inglise keele oskus. Õpilane peab sooritama ELTiS keeletesti (viiakse läbi YFU Eestis). Õpilased peavad olema väga motiveeritud õppima türgi keelt.
Hinded – õpilast nõutakse keskmist akadeemilist edukust ja võimet kohaneda Türgi haridussüsteemiga. Õpilasi ei paigutata mitte kunagi 12. klassi, ent ka 11. klass võib olla üsna keeruline. Seetõttu on õpilasele endale parim valik 10. klass.
Tervis – õpilasel peab olema hea füüsiline ning vaimne tervis. Eelnevate tõsisemate probleemide ning haiguslike seisundite puhul (ka kroonilised ning kestvad terviseprobleemid) on vajalik enne õpilase kinnitamist vastuvõtvalt YFUlt luba küsida. Õpilasi, kellel on hetkel või on olnud varasemalt vaimse tervisega probleeme (depressioon, bipolaarsus, ärevushäired vms), ei võeta vastu.
Toitumine – taimetoitlased võetakse vastu, toitumispiirangute puhul (veganlus, laktoositalumatus jne) on vajalik vastuvõtvalt YFUlt enne õpilase kinnitamist luba küsida. Õpilasi, kellel on hetkel või on olnud varasemalt toitumishäireid (bulliimia, anoreksia jms), ei võeta vastu.
Allergiad – rohkete allergiatega õpilasi on keeruline paigutada ning on vajalik eelnev läbirääkimine.
Ei võeta vastu – õpilasi, kes suitsetavad ja/või tarbivad alkoholi.
Riigi kirjeldus
Türgi seob Euroopa ja Aasia ja on kultuuriliselt mõjutatud mõlemad ala poolt. Istanbul on segu lääne ja ida kultuurist, mida kajastavad kaasaegne kunst ja muusika. Türgi pakub väga erinevat maastikku, ajalugu, arhitektuuri ja mošeesid.
Vahetusõpilased õpivad nii riigi- kui ka erakoolides, igal juhul aga on Türgi haridus väga akadeemiline. Vahetusõpilasi ei paigutata mitte kunagi lõpuaastale (12. klass), kuna see on nõuab suurt pingutust ja ei jäta hobideks, pereks ja sotsiaalseks eluks aega. Koolid pakuvad tihti ka erinevad vabaaja ringe: teater, ujumine, tantsimine, sport. Türgi keel ei ole kerge, ent YFU Türgi pakub õpilastele tuge keele omandamisel.
Traditsioonilises Türgi perekonnas ei ole ühe katuse all mitte ainult vanemad ja lapsed vaid ka vanavanemad. Suuremates linnades aga on tavalisemad nn tuumpered: st perekonnad, kus elavad koos vaid vanemad ja lapsed. Siin mängivad rolli lääne mõjud ja nendest tingitud vanemate rolli muutumine. Türgi kõige populaarsem religioon on islam, ehkki riigis puudub ametlik religioon. Hoolimata sellest, et paljud välismaalased arvavad, et Türgi ainus toit on kebab, on Türgis tegelikult väga mitmekesine toidukultuur.
PAKUTAVAD PROGRAMMID
Aastane programm suvest (02.09.2025-22.06.2026)
*Viimane aeg taotlusdokumentide esitamiseks – 28.02.2025
Viimane aeg lepingu sõlmimiseks – 15.03.2025
*Koha tagab vaid sõlmitud leping. Kuna kohtade arv on piiratud, tuleb alustada taotlusprotsessiga võimalikult vara. Viimasel hetkel kandideerides ei pruugi enam vabu kohti olla!
*Osalustasu – aastane programm 7600 EUR
*Kodulehel välja toodud osalustasu kindlustab vaid sõlmitud leping. YFU Eestil on õigus vastavalt vajadusele hinda tõsta, aga see ei mõjuta juba eelnevalt allkirjastatud lepinguid.
Osalustasu ei pea maksma täissummas lepingu sõlmimisel. Osalustasu maksed jaotatakse kliendi poolt koostatud graafiku alusel üle kuude.
Osalustasu katab edasi-tagasi lennupiletid, kindlustuse ning ettevalmistuse ja tugiteenused Eestis ning sihtriigis. Täpsema ülevaate sellest, mida osalustasu sisaldab, saad klikkides SIIA .
Lisakulud: (summad, mida programmitasu ei kata)
- Viisatasud (~160 EUR)
- Vaktsiinitasud
- Taskuraha
- Võimalikud kooli lisatasud (õpikud ja koolivorm ~200 EUR, lõunaraha ~40-100 EUR/kuu, huvialategevused)
- Transport kooli vahetusaasta vältel (~20-100 EUR/kuu)
- YFU Türgi ja kooli poolt korraldatud väljasõidud vahetusprogrammi vältel
Programmilised üritused:
- Eelorientatsioon (toimub Eestis)
- Aasta alguse seminar (korraldatakse vastuvõtva riigi poolt)
- Aastalõpu seminar (korraldatakse vastuvõtva riigi poolt)
- Järelorientatsioon (toimub Eestis)
Jälgi YFU Türgi tegemisi ka Facebookis ja Instagramis.